akce.gif (6385 bytes)

Akce

Termín

Podzimní historický motorový vlak 30.9.2017
145 let horské dráhy Chomutov - Vejprty 1.7.2017
Historické cyklovlaky 2017 27.5.- 19.8.2017

 

 

Podzimní historický motorový vlak do Vejprt za hasiči i na koncert.

Společnost LOKO-MOTIV si vás dovoluje pozvat na podzimní jízdu historického motorového vlaku z Chomutova do Vejprt. Ve městě Vejprty se v sobotu 30.9. 2017 koná akce s názvem “ Setkání na souměstí“.

Již před samotnou akcí je od 14 hodin plánována prohlídka hasičských vozidel a naplánovány jsou i projížďky těchto vozidel po městě. Je zde i příležitost svezení dětí touto automobilní hasičskou technikou.
V sobotu 30.9. se zároveň slaví již 145 let hasičského sboru ve Vejprtech. Od 16 hodiny zde navíc vystoupí hudební rockové skupiny z Chomutova. Jedná se o skupiny Fixly a Sundial. Společnost LOKO-MOTIV k této akci vypravuje historický motorový vlak vedený motorovým vozem M 131.1513. Jízdné na historický vlak se kupuje přímo ve vlaku u průvodčího. Cena jedním směrem je pro dospělého 50Kč, děti ve věku od 6 do 15 let jedou za 30,-Kč .

Ještě jednou Vás všechny zveme na podzimní jízdu po malebné horské trati do Vejprt a na návštěvu v  horském městě Vejprty.

 

Jízdní řád historického vlaku společnosti LOKO-MOTIV.

Vlak jede v sobotu 30.9.2017, kapacita vlaku je omezená.

Chomutov odj.

11:30

Černovice u Chomut.

11:39

Křimov příj.

12:30

Křimov odj.

12:45

Rusová

13:02

Měděnec

13:11

Měděnec zastávka

13:16

Kovářská městys

13:21

Kovářská

13:30

Vejprty příj.

13:45

   

Vejprty odj.

18:50

Kovářská

19:07

Kovářská městys

19:13

Měděnec zastávka

19:18

Měděnec

19:22

Rusová

19:28

Křimov příj:

19:41

Křimov odj:

19:45

Černovice u Chomut.

20:08

Chomutov příj.

20:15

Jízdné 50Kč jedním směrem dospělí, děti 30,-Kč jedním směrem.

 

 

 

 

 Oslavme společně 145 let od zprovoznění horské dráhy Chomutov - Vejprty

 

Společnost LOKO-MOTIV si Vás dovoluje pozvat na jízdu historického parního vlaku na trati Klášterec nad Ohří - Chomutov - Křimov - Vejprty.

    Dne 1.8 1872 byl pro veřejnost slavnostně zahájen pravidelný železniční provoz mezi Chomutovem a Vejprty. V letošním roce uplyne od tohoto slavného dne již 145 let. Při vzpomínce na tuto slavnostní událost vyjede na horskou trať historický parní vlak společnosti LOKO-MOTIV. Parní vlak pojede v sobotu 1. července 2017. V jeho čele bude parní lokomotiva 423.0145 přezdívaná „velký bejček“. Tento typ parních lokomotiv zde ještě v 50 letech zabezpečoval společně s motorovými vozy řady M 131.1 osobní dopravu. Nákladní vlaky zde byly vedeny silnějšími parními lokomotivami řad 524.1 a 534.0.  Náš historický parní vlak bude vyjíždět z Klášterce nad Ohří, dále pojede přes Chomutov a Křimov až do Vejprt. Na Křimově je pobyt našeho vlaku spojený s prohlídkou vystavených lokomotiv a tradičním opékáním špekáčků v „parčíku u výtopny“. Ve Vejprtech bude lokomotiva dozbrojovat vodu a odsud se bude historický vlak vracet zpět do Chomutova. Na poničené točně se již lokomotiva neotočí a tak se směrem do Chomutova pojedeme tzv. „ uhlím napřed“, tedy tendrem dopředu.

       Pobyt ve Vejprtech si je možné zpestřit prohlídkou horského městečka či občerstvením. Mnozí z těch, kteří pamatují velkou nádražní budovu- dominantu města budou překvapeni, jak smutně a opuštěně vypadá nádraží dnes, po zbourání téměř celé budovy. K završení celého dne bude ve Vejprtech večerní rockový koncert.  K tomuto rockovému koncertu pojede z Chomutova historický motorový vlak společnosti LOKO-MOTIV. Vlak odjíždí z chomutovského nádraží v 18:00 a po skončení koncertu jede zpět do Chomutova.     

     Samotný koncert se bude konat v městském kulturním domě, předpokládaný začátek je od 20:30 hod. Postupně se na podiu představí chomutovské rockové skupiny Hibernatus a  Sundial. Třetím hostem bude litoměřická kapela Toska.   

    Skupina Hibernatus hraje klasický hard-rock spojený s prvky metalu. Zpěvačka této skupiny má zajímavý hlas, sólová kytara taktéž dovede zaujmout. Je to hudba, která si na nic nehraje a pohodově se poslouchá.

    Kapela Sundial hraje syrový rock v jeho nejčistší podobě, obohacený o některé moderními prvky. Inspiraci pro svoji tvorbu našla například u slavných skupin jako byla Doors, skupina Pink Floyd, či kytarový mág Jimi Hendrix. Vzniká tak velice zajímavá a jedinečná muzika. Posluchači rádia Beat mohou znát Sundial z pořadu „Naděje Beatu“. Živě si tak můžete vychutnat barevné basové linky, atraktivní bicí i poutavé vystoupení zpěváka kapely. Kapela vydala v loňském roce své první album s názvem „Get behind the door, return when normal".

     Třetí kapela Toska pochází až z Litoměřic a dala se dohromady v roce 2015. Hudebně přesahuje různé žánry, ale nejblíže se dá říci, že hraje SKA-POP. V tomto hudebním stylu je velmi dobrá a její hudba dokáže rozpohybovat každého posluchače.

    Jízdné na parní vlak je vždy jednosměrné dospělí 80,-Kč. Děti od 6 let do 15 let 40,-Kč. Historický motorový vlak do Vejprt na rockový koncert má jízdné jednosměrné 50,-Kč. Ve vlacích neplatí žádné slevy.  Přejme si tak pohodový a příjemný den, kdy si budeme mít možnost připomenout si dobu dávno minulou. Dobu kdy se po údolích a kopcích v okolí horské dráhy nesl hlasitý zvuk jízd parních vlaků. Dobu kdy železnice a parní lokomotiva neodmyslitelně patřila ke všednímu i svátečnímu koloritu a dobu kdy byla železnice pro tuto oblast a její obyvatele velice důležitá.

   A po příjemně stráveném dnu okolo železnice pojďme si večer poslechnout dobrou rockovou muziku.

Pavel Adam

 

Jízdní řád

  parní vlak motorový vlak

Klášterec nad Ohří odj:

10:00

---

Kadaň Prunéřov

10:10

----

Chomutov odj:

10:35

18:00

Černovice u Chomut.

10:55

18:15

Křimov příj.

11:40

18:55

Křimov odj.

12:45

19:15

Rusová

13:01

19:29

Měděnec

13:12

19:34

Kovářská

13:31

19:50

Vejprty příj.

13:45

20:05
     

Vejprty odj.

15:35

0:30

Kovářská

15:56

0:50

Měděnec

16:10

1:03

Rusová

16:18

1:10

Křimov příj:

16:33

1:24

Křimov odj:

16:52

1:25

Černovice u Chomut.

17:19

1:50
Chomutov příj.

17:27

1:58

Chomutov odj:

17:40

---

Kadaň Prunéřov

17:56

---

Klášterec nad Ohří příj:

18:03

---

 

Jízdné jednosměrné: parní historický vlak: dospělí 80Kč, děti od 6-15 let 40,-Kč

Motorový vlak na rockový koncert do Vejprt: 50,-Kč - V historických vlacích neplatí žádné slevy, jízdné k zakoupení přímo u průvodčích v historických vlacích.

Program: Křimov - výstava železničních exponátů budovaného železničního muzea, tradiční opékání špekáčků.

Vejprty: večerní rockový koncert v kulturním domě ve Vejprtech, vystoupí rockové skupiny: Sundial, Hibernatus a Toska, začátek koncertu ve 20:30. Do Vejprt z Chomutova jede na koncert historický motorový vlak viz. jízdní řád. Tuto akci podporují: Ústecký kraj, města Chomutov, Klášterec nad Ohří a Vejprty, Akci podporuje společnost: SD-KOLEJOVÁ DOPRAVA, a.s.

Plakát

 

 

 

 

 

 

Historické cyklovlaky 2017

 

Naše společnost LOKO-MOTIV připravila již V. ročník oblíbených historických cyklovlaků jedoucích z Chomutova do Vejprt. Naše společnost se tak snaží oživovat kulturní a společenský život v této oblasti Krušných hor. Vždy se snažíme přidat něco zajímavého pro naše cestující. Ať jde o malé zpestření na Křimově, v podobě opékání špekáčků, hudebního programu či prohlídky mašinek.

A tak jsme si dovolili pro letošní rok připravit několik námětů, jak si zpestřit výlet naším vláčkem. Pro zájemce o cestu historickým cyklovlakem jsme připravili několik typů na možné turistické aktivity v Krušných horách, hlavně v blízkém okolí horské tratě vedoucí z Chomutova do Vejprt. Další novinkou pro letošní rok bude jízda tří cyklovlaků, která bude začínat již v Klášterci nad Ohří a přes Chomutov a Křimov dojede tento vlak až do Vejprt. Na Křimově v prostorech budovaného železničního muzea bude krátká asi 30 minutová zastávka na opékání špekáčků a vuřtů včetně drobného občerstvení. Ti z cestujících, kteří se odsud nerozhodnou pro svůj výlet na kolech nebo pěší procházku po Krušných horách, budou moci pokračovat s námi dál.

Zajímavá možnost se nabízí v dopravně Rusová. Odsud se můžete vydat na kolech podél přísečnické přehradní nádrže směrem na Kryštofovy Hamry, odsud je to již nedaleko do saské obce Schmalzgrube. Zde je hlavní atrakcí parní muzejní úzkokolejná dráha. Můžete se svézt parním, téměř pohádkovým vláčkem, dost často můžete v této stanici spatřit křižování dvou parních vlaků. Jeden vlak jede ze stanice Steinbach, druhý přijíždí od druhé koncové stanice od městečka Jöhstadt. Další cestu tak můžete absolvovat vlakem nebo na kolech. V případě dobrého počasí a sluníčka se můžete i příjemně vykoupat na místním koupališti. Na kolech můžete pokračovat téměř na dohled podél celé úzkokolejky. Při této cestě stejně jako při cestě parním vláčkem se můžete zastavit i u starého rudného důlního díla Andreas - Gegentrum - Stolln. Přímo proti této staré šachtě se nachází vlaková zastávka Stolln.

Nedaleko Steinbachu u tekoucího „Přísečnického“ potoku naleznete i příjemnou možnost na občerstvení, jedná se o hospůdku Wildbach. Odsud je již opravdu kousek do Steinbachu. Kola si můžete ponechat poté na nádraží Steinbach a celou dráhu si parním vláčkem projet.

V Jöhstadtu je k vidění parní depo a na samém začátku této obce ve směru od Schmalzgrube je možné navštívit i muzejní halu ( vlaková zastávka Schlössel ). Zde jsou odstaveny historické lokomotivy a vozy. To vše se podařilo nově vybudovat od počátku 90 let, kdy začaly snahy o znovuvybudování a plnou obnovu již dříve sneseného úseku původní úzkokolejné tratě Wolkenstain - Jöhstadt spolkem Pressnitztalbahn IG.

V Kovářské se vám nabízí další zajímavé možnosti. I odsud se můžete vydat přes Černý potok až do Jöhstadtu na parní muzejní úzkokolejnou dráhu. V samotné Kovářské můžete navštívit muzeum letecké bitvy nad Kovářskou, která se zde uskutečnila. Muzeum je však otevřeno v sobotu a v neděli až od 14 hodiny. Nedaleko nádraží v Kovářské je možnost navštívit historickou vápenku, což je technická památka a odsud můžete pokračovat na kolech nebo pěšky přes Loučnou do Oberwiesenthalu. Mimo skokanských můstků se v tomto městečku nachází druhá a neméně zajímavá parní úzkokolejná dráha, která v pravidelném provozu jezdí do nedalekého Cranzahlu.

Jedná se o úzkorozchodnou parní železnici Fichtelbergbahn, která je dlouhá více jak 17 km. Projížďka po této dráze trvá asi hodinu jedním směrem. V Oberwiesenthalu je i lokomotivní depo a ihned za nádražím jsou zajímavé ocelové příhradové železniční mosty, které dotváří malebný obraz „úzké“ dráhy.

Samozřejmě, že možností na výlety v této oblasti Krušných hor je velice mnoho, prosím berte tento článek jako malé pozvání a seznámení podle nás s několika zajímavými možnostmi, které tato oblast nabízí.

Výlety se nechají realizovat jak na kolech, tak i pěšky, ale rozhodně je nutné počítat se vzdálenostmi. Před vlastní cestou se vyplatí získat další a aktuální informace z map a internetových stránek. Při plánování výletu je třeba počítat i s návratem, protože i ten zabere nějaký čas. Navíc poslední vlakový spoj ČD z Vejprt odjíždí již v 18.22.

My si dovolíme připomenout internetové adresy kolegů z obou úzkokolejných železnic: http://www.pressnitztalbahn.de/ a http://www.fichtelbergbahn.de/

Pavel Adam

LOKO-MOTIV

 

 

Jízdní řád

Klášterec nad Ohří odj:

8:00

Jede ve dnech: 27.5, 17.6, 15.7 a 19.8.

Kadaň Prunéřov

8:10

 

Chomutov příj:

8:25

 

Chomutov odj:

8:30

Viz. poznámka I

Černovice u Chomut.

8:39

 

Křimov příj.

9:33

 

Křimov odj.

10:03

 

Rusová

10:21

 

Měděnec

10:28

 

Kovářská

10:44

 

Vejprty příj.

10:58

 
     

Vejprty odj.

13:30

 

Kovářská

13:52

 

Měděnec

14:05

 

Rusová

14:11

 

Křimov příj:

14:23

 

Křimov odj:

14:30

 

Černovice u Chomut.

14:53

 

Chomutov odj:

15:04

 

Kadaň Prunéřov

15:21

 

Klášterec nad Ohří příj:

15:28

 

Poznámka I. Z Chomutova jede ve dnech: 27.5 a 28.5, 3.6 a 4.6, 17.6 a 18.6, dále 5.7 a 6.7, 15.7 a 16.7, 5.8, 19.8 a 20.8. a 27.8.

Jízdné jedním směrem – dospělí 50,-Kč, děti 6 -15 let 20,-Kč.

Plakát

 


   

 


 


main(zavináč))ecodate.eu
© copyright   ECOdate ČR, s.r.o., 1998-2016